Her işletme sahibinin bilmesi gereken en önemli 3 nokta

Her işletme sahibinin bilmesi gereken en önemli 3 nokta

“Harika bir iş çıkarmak için harika bir ekip kurmak gerekir…

… Ve Apple, bunu mükemmel bir şekilde gerçekleştiren şirketler arasında eşsiz bir örnektir. Apple henüz emekleme aşamasındayken melek yatırımcılara kapısını açtığında içeriye Mike Markkula adında çok bilge bir adam girer. Bu adam, dünyanın en başarılı şirketi haline gelmenin yol gösterici ilkeleri olacak olağanüstü bir mantrayı Apple ile paylaşır. Biz de, bu üç bilgece sözde, tüm işletmelerin bugün uygulayabilecekleri harika çıkarımlar bulunduğuna inanıyoruz:

Önem sırasına göre sıralayacak olursak;

  1. Yakıştırmak

İnsanların gönderdiği sinyallere dayanarak bir şirket veya ürün hakkında bir görüş oluşturduklarının altını çizin. “İnsanlar bir kitabı kapağına göre yargılarlar. Dünyanın en iyi ürününe, en yüksek kaliteye, en kullanışlı yazılıma vb. sahip olabiliriz, ancak bunları pasaklı bir şekilde sunarsak, pasaklı olarak algılanmaları kaçınılmaz olacaktır. Ancak, eğer ürünlerimizi yaratıcı ve profesyonel bir şekilde sunabilirsek, istediğimiz niteliklerini ortaya çıkarmayı başarabiliriz.”

  1. Empati

Müşterilerinizin duyguları ile aranızda köprü kuracağınız samimi bir bağlantıdır. “Müşterilerimizin ihtiyaçlarını herhangi bir şirketten çok daha iyi anlayacağız.”

  1. Odaklanma

“Yapmaya karar verdiğimiz işleri en iyi şekilde yapabilmek için, tüm gereksiz fırsatları ortadan kaldırmalıyız.”

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.