2021 yılı e-posta pazarlama trendleri

eposta pazarlama trendleri

2021 yılı e-posta pazarlama trendleri

2021 yılı e-posta pazarlama trendleri

Pazarlama stratejinizin tamamını kesintiye uğratmadan değişen en iyi uygulamalardan haberdar olabilmeniz için trendlere dikkat etmeniz önemlidir. 2021 için bu yedi e-posta pazarlama stratejisini kendi stratejinizi gözden geçirerek optimize etmek isteyebilirsiniz. İşte 2021 yılı E-posta pazarlama trendleri:

Hiper Kişiselleştirme

Kişiselleştirilmiş konu satırlarının açılma olasılığı %25 daha yüksektir ve 6 kat daha yüksek işlem oranları elde edilir. Tüketiciler artık, onlara kendileriyle ilgili bilgiler veren ve yalnızca kendileri için yapılmış gibi hissettiren aşırı kişiselleştirilmiş içerik arıyorlar.

Nasıl yapılır?

Alıcınızın adını e-posta konu satırınıza eklemek, gönderimlerinizi kişiselleştirmenin kolay bir yoludur. Ancak aşırı derecede kişiselleştirmek istiyorsanız, e-posta listelerinizi konuma, satın alma geçmişine, ilgi alanlarına, davranışa göre özelleştirin. Bu segmentleri kullanarak herkese aynı mesajı göndermek yerine her segmente özel içerik oluşturabilirsiniz.

Salt Metin E-postaları

Bu, GIF’ler ve göz alıcı resimler içeren e-postalar gönderemeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Bu sadece mecbur olmadığınız anlamına gelir. Aslında hiper kişiselleştirme trendinin devamı niteliğinde salt metin e-postalarına duyulan bu yeni aşk, bir arkadaşa göndereceğiniz bir e-posta gibi daha kişisel hissetmelerinden kaynaklanıyor olabilir.

Nasıl yapılır?

Yalnızca metin içeren e-postalarınızı, maksimum etki için diğer tasarlanmış ve şablonlu e-postalarınızla karıştırın, kendinize has bir tasarım oluşturun.

Etkileşimli E-postalar

Birkaç farklı ürünü göstermek istiyorsanız, bir açılış sayfasına bağlantı vermek yerine doğrudan e-postaya bir atlıkarınca ve alışveriş seçenekleri ekleyebilirsiniz. Bu, abonelerinizin ürünleri, alışverişi ve daha fazlasını doğrudan e-postanızdan görüntüleyebilecekleri anlamına gelir.

Nasıl yapılır?

AMP veya Accelerated Mobile Pages, özellikle mobil cihazlarda web içeriğini optimize etmek için kullanılan bir Açık Kaynak çerçevesidir. Ayrıca, karuseller gibi etkileşimli bileşenler içerir. Bunun için biraz kodlama deneyimine ihtiyacınız olacak, ancak nihai sonuçlar buna değecektir.

Parlak renkler

Renk, duyguları uyandırmak ve harekete geçirmek için harikadır. Renk, marka bilinirliğini artırabilir, ürünlerinizi satabilir ve hatta tıklama oranlarınızı artırabilir. Kissmetrics’e göre, tüketicilerin %93’ü satın alırken rengi en önemli buluyor ve alışveriş yapanların %85’i renklerin bir ürün satın almalarının birincil nedeni olduğunu söylüyor.

Nasıl yapılır?

Duyguları uyandıracak ve harekete geçecek renkleri seçin. Örneğin, siyah rengin lüks, güç ve statü ile güçlü bir ilişkisi vardır. Mavi tamamen güven ve güvenlikle ilgilidir. Sarı, mutluluğu ve gençliği temsil eder.

E-posta Pazarlamasına Yatırım Artışı

Harcanan her 1 lira için 42 lira getiri ile e-posta pazarlama, herhangi bir pazarlama stratejisine göre en yüksek yatırım getirisine sahiptir. Bu nedenle e-posta pazarlama yatırımının artması şaşırtıcı olmamalıdır.

Nasıl yapılır?

E-posta pazarlama bütçenizin büyük bir kısmını aboneleri bölümlere ayırmaya odaklayın. Böylece onlara kişiselleştirilmiş içerik gönderebilirsiniz. Bir başka seçenek, harcamalarınızı yeniden etkileşim kampanyasına doğru yönlendirmektir.

Otomasyon

Analitiği e-posta pazarlamacılığı ile birleştirdiğinizde, kullanıcı davranışına dayalı hiper kişiselleştirilmiş e-posta pazarlama kampanyalarını tetikleyebilirsiniz.

Nasıl yapılır?

Hoş geldiniz demek için atılan e-posta, sitenizdeki işlemlerden sonra kullanıcılara atılan onay iletileri vs. diğer tüm e-postalardan 8 kat daha yüksek açılma oranlarına sahiptir. Doğum günü e-postaları veya yıl dönümü e-postaları oluşturmayı da unutmayın.

Çok Kanallı Pazarlama

Potansiyel müşteriler yalnızca e-posta yoluyla gerçekleşmez. Çok kanallı pazarlama, müşterilerinize alakalı pazarlama mesajları göndermek için dijital ve geleneksel pazarlama kanallarını kullanma sürecidir. İşe yarıyor çünkü tüketicileri bulundukları yerde karşılıyor. Alışveriş yapanlar sadece bir siteyi ziyaret edip bir satın alma işlemi yapmayacaklar. Bu günlerde, alışveriş yapanlar bir satın alma işlemi gerçekleştirmeden önce birkaç farklı kaynağı ziyaret ediyor.

Nasıl yapılır?

Stratejiniz organik arama ve sosyal, ücretli sosyal, görüntülü ve ücretli arama vb. İçermelidir.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.